Patērētāji arvien cenšas izgudrot jaunus paņēmienus, kā piesaistīt pircēju uzmanību un likt iegādāties viņu preces vai pakalpojumus. Reklāmas mums rāda, cik noderīgas būtu jaunas preces, un vēl labāk, ja iegādājies tās vairumā. Mēs kļūstam par finansiāliem upuriem, jo nauda aizplūst tik nepamanāmā ātrumā, ka nespējam to kontrolēt. Lai palīdzētu neiekļūt naudas problēmās, jāiemācās daži taupīšanas paņēmieni, ko katrs var piekopt ikdienā.

1. Veic iknedēļas “naudas dienu”
Apņemies vienu dienu nedēļā ziedot sava budžeta izpētei. Tas neprasīs vairāk kā 3 stundas no tavas dienas, tāpēc apņēmība daudz laika neprasīs. Naudas dienā pārskati savus kontu izrakstus, pieraksti visas lietas, kur esi tērējis naudu, izseko līdzi finanšu progresam vai kritumam. Tāpat kā visās cilvēku attiecībās, arī finansiālās attiecības prasa laiku, kas ir jāpavada kopā. Tāpēc esi kopā ar savu budžeta plānu, pilnveidojot to un mainiet, ja tas īsti nedarbojas.

2. Plāno savas maltītes
Lai ietaupītu naudu, plāno savas maltītes visām nedēļas dienām. Un vēl labāk – dodies uz veikalu vienreiz nedēļā. Ja šis plāns neliekas tev izpildāms, tad dari to vismaz ik pēc pāris dienām vai katru dienu. No rīta izdomā, ko vēlēsies pagatavot vakariņās un dodies uz veikalu tikai pēc vajadzīgām sastāvdaļām. Fakts, ka tu pats gatavo savās mājās nevis dodies uz kādu ātro ieskrietuvi vai restorānu, veidos finansiālu augšupeju. Došanās uz restorāniem ir pirmajā vietā topā ar nosaukumu “Visvairāk tērētā nauda mājsaimniecības budžetā”.

3. Noslēdz televizora kanālus
Domāju, ka reti kurš cilvēks, kas dzirdētu šādu padomu, ietu un noslēgtu savu televīzijas kabeli. Taču runa neiet par atteikšanos no televīzijas pilnībā, bet pāriešana uz lētākām izmaksām. Mūsdienās telekompānijas savos piedāvājumos iekļauj ļoti daudz kanālus, kurus mēs ikdienā neskatāmies. Tad kāpēc maksāt par to, ko neizmanto? Pārskati visus telekompāniju piedāvājumus, varbūt ir kāds lētāks un izdevīgāks piedāvājums, lai maksātu mazāk, bet turpinātu skatīties tos pašus populāros kanālus.

4. Trenējies mājas apstākļos
Tas, ka cilvēki arvien vairāk nodarbojas ar sportu ir pozitīvi. Taču, padomā cik tu iztērē par sporta kluba abonementu katru mēnesi. Internetā šobrīd ir daudz sporta mācību programmas, ar kuru palīdzību vari turpināt savas nodarbības un nebūs jāiet uz treniņiem. Varat apvienoties ar kādu draugu un garāžā uztaisīt savu mazo sporta zāli. Trenēties kopā ir jautrāk un interesantāk.

5. Uztaisi kafiju mājās
Cilvēki, kuri nevar ik rītu iztikt bez karstas kafijas, dodoties uz darbu, tērē lielu naudas summu katru nedēļu, mēnesi, gadu. Ja katra kafija, ko nopērc kioskā maksā 2 eiro, tad darba nedēļas laikā tu iztērē 10 eiro tikai kafijai vien. Par 10 eiro veikalā var nopirkt pašu garšīgāko kafiju, tai paredzētos saldinātos sīrupus, ja tev tādi nepieciešami, un gatavot iemīļoto kafiju daudz ilgākā laika posmā.

6. 48 stundu nogaidīšana
Ja tev patīk iepirkties interneta lapās, tad pirms spiest pogu “pirkt”, pagaidi divas dienas. Tas ir pietiekoši ilgs laiks, lai kārtīgi apdomātu preces nepieciešamību. Tas ir laiks, lai vēlreiz apskatītos, vai citās vietnēs nav šī pati prece par zemāku cenu, vai, piemēram, tā tiks ātrāk piegādāta. Kā arī tas ir laiks, lai varbūt sagaidītu kādu atlaidi no pārdevēja. Tas ir diezgan nepatīkami, ja esi iegādājies preci, bet pēc dienas redzi, ka ir sākusies akcijas izpārdošana.