Ēšanai paredzētie izdevumi ir trešie lielākie izdevumi mājsaimniecībā. Neatkarīgi no tā, vai nauda tiek tērēta ģimenes vajadzībām, vai dzīvo viens pats – vienmēr var atrast veidu, kā ietaupīt arī par pārtikas precēm. Tas nenozīmē pilnībā atteikties no precēm, bet vairāk gan izvairīšanās no reklāmu trikiem, vislabāko cenu meklēšana, izvairīšanās no impulsīviem iepirkumiem.

Vairāk, kādi ir noderīgi padomi, lai ietaupītu naudu par pārtikas precēm, lasi zemāk tekstā.

1) Inventarizācija – izvērtē savus pielikuma un saldētavā esošās pārtikas krājumus. Būsi pārsteigts, cik patiesībā daudz atrodas tavā pagrabā, ko pat iespējams iegādājies no veikala. It īpaši ledusskapja un saldētavas pārbaude noderīga ir pirms katras došanās uz veiklu. Lai nenopirktu kaut ko lieku, pārbaudi, vai tev tas jau mājās nestāv.

2) Plāno maltītes pēc reklāmu bukletiem – daudzi cilvēki plāno savas ēdienreizes, pirms dodas uz veikalu. Taču vēl izdevīgāk ir plānot savas ēdienreizes, ņemot par pamatu akciju bukletus, ko ik nedēļu drukā lielveikali. Ja tu mācēsi sakombinēt maltīti no produktiem, kas ir bukletā, iegūsi visu par gandrīz uz pusi mazāku summu.

3) Izmanto pieliekamā esošos produktus – bieži vien mēs neizmantojam tos produktus, kas ir novietoti pieliekamajā, jo tīri loģiski – mēs par viņiem aizmirstam. Reizi nedēļā ieskaties savā pieliekamajā, un pārvieto dažus pārtikas produktus uz ledusskapi, kur tie būs acu priekšā. Protams, pieliekamajā novietotās preces ilglaicīgi nevar turēt siltumā, tāpēc plāno maltītes, lai sākumā realizētu šos produktus.

4) Iepērcies reizi nedēļā – jo mazāk tu iesi uz veikalu, jo vairāk ietaupīsi. Tā tu samazināsi impulsīvus iepirkumus, kurus mēdz izdarīt, ieraugot zemāku cenu. Reizi nedēļā plāno savu iepirkumu sarakstu un dodies iepirkties.

5) Meklē aizstājējus – pārskati savu pēdējo iepirkšanās sarakstu un padomā, vai kādu preci nevar aizstāt ar lētāku produktu. Tāpat ne tikai pārtikas aizstājēji ir nepieciešami, bet arī došanās uz citu veikalu, cenu salīdzināšanai.

6) Izvairies no “Pērc vairāk – maksā mazāk” – šādu pārdošanu veicina daudzas tirdzniecības vietas. Pārbaudi cenas patiesumu, vai patiešām sanāks ļoti izdevīgāk, ja iegādāsies tās vairumā, nekā tikai vienu. Ja atšķirība ir pavisam minimāla, skatoties kopskatā, tad nav nepieciešams iegādāties vairumā. Fakts, ka teorētiski tev nemaz nav nepieciešamas 10 vienādas preces vienlaicīgi, ir pietiekami liels iemesls, lai neuzķertos uz šādām reklāmām.

7) Salīdzini cenu ar svaru – salīdzini ne tikai divu produktu galējās cenas, kas ir norādītas par visu preci, bet arī to, cik maksā viens litrs, kilograms vai cita mērvienība. Tā tu vari pārliecināties, kas ir patiešām izdevīgāk. Šīs salīdzinošās cenas ir uz preču cenu zīmes, kas ir veikalu plauktos.

8) Izmanto atlaižu kuponus – daudzas tirdzniecības vietas piedāvā internetā par brīvu iegādāties atlaižu kuponus. Nebaidies tos izmantot, tā arī tu vari saprast, cik liels uzcenojums ir tam, ko tu iegādātos bez kupona. Kāpēc tērēt vairāk, ja to pašu var iegādāties izmantojot kuponu un ar atlaidi.

9) Ej iepirkties vienatnē – aptuveni 65% no iepirkuma groza tu nebūtu plānojis iegādāties, ja dotos uz veikalu viens pats. Ja tev ir svarīgs savs budžets – tad tā arī dari. Protams, tas neattiecas uz draugiem, bet gan uz ģimeni – laulātais partneris un bērni jāatstāj mājās un jādodas uz veikalu ar izgatavotu iepirkumu sarakstu.

10) Audzē pats savus garšaugus – arī tad, ja tev neliekas dārgi maksāt par buķeti lociņiem 2 eiro, ilglaicīgi tas sāks palikt neizdevīgi. Iekop pats savu mazo siltumnīcu uz palodzes. Tas ir tik vienkārši, kā parastā glāzē ar ūdeni ielikt sīpolu un gaidīt pirmos asnus.